milli-judocu-kayra-sayit,-bronz-macinda-dicko’ya-kaybetti

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın yedinci gününde milli judocu Kayra Sayit, madalya mücadelesinde Fransız Romane Dicko’ya yenilerek 5. oldu.
Nippon Budokan’da gerçekleştirilen karşılaşmalarda 78 kiloda madalya mücadelesine çıkan 33 yaşındaki Kayra Sayit, rakibi karşısında tutunamadı. Fransız sporcuya ippon ile yenilen milli sporcu, oyunları 5. tamamladı.’Akıtmadığın ter, gözyaşı olarak geri döner’
Karacan’ın sınav dönemindeki gençlere değinerek,üniversitelerin 1. sınıfındaki öğrencilerin nasıl ideal bir ‘CEO’ olabileceğini sorması üzerine Saran, Bu işlerin kolay olduğunu düşünüyorlar. Ama hep söylediğim bir şey var: Merdivenleri çıkarken akıtmadığın ter, sana gözyaşı olarak geri döner dedi.Kokugikan Arena’da Esra Yıldız, Arjantinli rakibi Dayana Erika Sanchez’le son 16 turunda karşılaştı. Esra ilk raunttu, 5 hakemin 3’ünde fazla puan alarak önde tamamladı. İkinci rauntta atak oynayan 24 yaşındaki milli boksör, bütün hakemlerden tam puan aldı. Son rauntta da üstünlüğünü koruyan Esra Yıldız, adını çeyrek finale yazdırdı.
Esra, Buse Naz Çakıroğlu ve Busenaz Sürmeneli’den sonra çeyrek finali gören üçüncü kadın milli boksör oldu.Sağ stoper, orta saha, kanat
Galatasaray’da büyük umutlarla 2019’da bonservisi alınan Luyindama sakatlığından sonra eski performansına dönemedi. PSV Eindhoven ile oynanan turda da teknik heyeti bir hayli sinirlendiren tecrübeli futbolcu güven vermiyor.

By admin