cardano-fiyat-analizi:-ada-yeniden-1,40-dolar-seviyesindeki-direnc-noktasinda

Kripto Para Haber – Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği altcoinlerden biri olan Cardano, bugünkü fiyat analizine yükselişte. Altcoin ADA için direnç noktası 1,47 dolar seviyesinde iken destek noktası ise 1,32 dolar seviyesinde.

Kripto para birimi dün 1,47 dolar seviyesinde reddedildikten sonra 1,38 dolar seviyesinde destek bulduğu için Cardano fiyat analizi bugün yükseliş gösteriyor. Değer 1,43 dolara ulaştığı için fiyat fonksiyonu bugün sürekli olarak pozitif yönde oldu. ADA’nın kısa vadeli trend çizgisi, geçtiğimiz ay boyunca istikrarlı bir düşüş yaşadı. Bunun ardından, kripto para birimi 1,20 doların üzerinde konsolidasyona girdi. Şimdi ise yukarı yönlü hareketine devam ediyor.

Genel olarak kripto para piyasası, son 24 saat içinde karışık bir piyasa hissiyatında idi. Ancak hâkim trend olumlu tarafta. Bununla birlikte, kazançlar minimum düzeyde. Çoğu kripto para birimi yüzde birden daha az kâr bildirdi. Sandbox yüzde 11, Enjin Coin ise yüzde 13 oranında değer kazanarak en çok kazanan coinler oldu.

ADA/USDT 1 günlük fiyat grafiği: ADA 1,43 dolar seviyesine geri döndü

Cardano fiyat analizi için 1 günlük fiyat grafiğine göre altcoin, 1,38 dolar ile 1,43 dolar aralığında işlem gördü. Bu değerlerin dışında herhangi yüksek veya düşük bir salınım yaşamadı.


ADA, son 24 saat içinde yüzde 0,45 değerinde değer kazandı. Geçen hafta içinde ise yüzde 15’ten fazla bir değer artışı bildirmişti. Altcoin, bu yazı yazılırken 1,43 dolar seviyesinden işlem görüyor. Ancak fiyatın yükselmesine rağmen, ADA’nın piyasa değeri şaşırtıcı bir şekilde yüzde 0,42 oranında azaldı. Bunun nedeni ise işlem hacminin yüzde 31 oranında düşmesi.

Bollinger bantları 22 Aralık tarihinde keskin bir şekilde birleştiğinden, volatilite ADA için nispeten düşüktür. Üst bant, ADA için direnç noktasını temsil eden 1,47 dolar işaretinde iken, alt bant ise 1,15 dolar işaretinde. Bollinger bantlarının ortalaması, ADA için destek noktasını temsil eder. Bu ise 1,31 dolar seviyesi.

Hareketli ortalama (MA) 1,31 dolar işaretinde. Göreceli güç endeksi (RSI), nötr bölgenin üst yarısında 51 endeksinde işlem görüyor. Fiyat fonksiyonu baskıdan istikrarlı bir şekilde çıkarken RSI eğrisi keskin bir şekilde yukarı doğru.

Cardano fiyat analizinde son gelişmeler ve diğer teknik göstergeler

4 saatlik Cardano fiyat analizine göre, işlem seansının başlangıcından bu yana tüm süre boyunca fiyat fonksiyonunun toparlanmada kaldığını gösteriyor. Kripto para birimi için iyi bir gösterge, önümüzdeki günlerde daha fazla gelişmenin yolunu açan konsolidasyondan yukarı doğru kopuş olacak.

23 Aralık tarihinde fiyatın 1.47 dolar seviyesinde zirve yaptığı yükselişin ardından, RSI 4 saatlik grafikte aşırı alım limitine ulaştı. Ancak dün ADA bir düzeltme yaşadı.

Cardano ADA 4 saat

RSI şu anda piyasada varlık alımı devam ederken yukarı yönlü bir eğri üzerinde 63 endeksinde işlem görüyor. 4 saatlik grafikte volatilite hâlâ yüksek. Ancak Bollinger bantları burada da yakınlaşıyor. Alt bant dik bir eğride yukarı doğru kayıyor. Ancak üst bant seviyesini 1,49 dolar seviyesinde koruyor. Bu durum, önümüzdeki günlerde fiyatın 1,40 doların üzerinde dalgalanacağına işaret ediyor.

Cardano fiyat analizinde sonuç olarak

Cardano fiyat analizi, haftalık trend çizgisi yukarı yönde değiştiği için kripto para biriminin toparlanma sürecine başladığını gösteriyor. Kripto para birimi, yukarı yöndeki konsolidasyondan başarıyla çıktı. ADA’nın tekrar bir düzeltme yapmadan önce en az 12 saat daha yukarı devam etmesi bekleniliyor.

cryptopolitan


Binance komisyon indirimlerini ’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

By admin