tokyo-olimpiyat-semtinde-ilk-pozitif-kovid-19-vakasi

Formula 1 sprint yarışı Silverstone GP ile birlikte tekrar uygulamaya konuluyor. Formula 1’de pilotların yarışa hangi sıra ile başlayacağını belirleyen sıralama turlarına heyecan getirmek isteyen F1 yönetimi, sprint yarışlarını resmen yürürlüğe sokuyor. Nisan ayında yapılan F1 Komisyonu toplantısında, 2021’de bazı yarışlarda test edilmesi planlanan sprint yarışı fikri, tarafların tamamının oyuyla kabul edildi. Bu yarışlar arasında Silverstone GP, Monza GP ve Interlagos GP bulunuyor. Bu nedenle, Formula 1 sprint yarışı formatı nasıl olacak şeklinde aramalar yapılıyor. İşte, sprint yarışına dair merak edilenler.Detaylı bilgi verilmedi
Testi pozitif çıkan kişinin sporcu değil, yurt dışından gelen bir ziyaretçi olduğunu açıklayan komite, şahsa yönelik detaylı bilgi vermedi.
Tokyo 2020 Üst Yöneticisi (CEO) Muto Toşiro, şahsın semt dışında yakın bir sağlık kuruluşuna taşınarak karantinaya alındığını söyledi.
21 bina, 3 bin 600 oda ve 18 bin yatak kapasiteli olimpiyat semtinde, turnuvada yarışacak sporcular ile yabancı yetkililer barınacak.

By admin