galatasaray-savunmada-gozunu-fas’a-dikti!-achraf-dari-transferinde-dev-yaris

AJANSSPOR – HABER

Aslan aradığı stoperi sonunda buldu ve Victor Nelsson’da mutlu sona ulaşıldı. Teknik direktör Fatih Terim’in ilk tercihi olan Nelsson’u Crystal Palace da istiyordu.
10 milyon Euro’luk taleple masaya oturan Kopenhag, pazarlıklar sonucunda 7 milyon Euro’ya ikna edildi. Nelsson transferinin detayları, akşam saatlerinde Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirildi. Kamu yayıncısı NHK’nın haberine göre, Japonya softbol branşının Yokohama’da 27 Temmuz’da oynanan finalinde karşılaştığı ABD’yi 2-0 mağlup etti.

Galip takımın oyuncusu Goto Miu sonraki hafta doğduğu kent Nagoya’yı ziyaretinde Belediye Başkanı Kawamura Takaşi tarafından kabul edildi.Sporcularımızın aldığı sonuçlar şöyle:
Berke Saka: 200 metre sırtüstüne 1.58.66’lık derecesiyle kendi serisinde yedinci, genel sıralamada 23. olarak yarı finale çıkamadı.
Berkay Ömer Öğretir: 100 metre kurbağalamada 59.82 derecesiyle kendi serisinde 6. sırada yer aldı ve elendi. Erkekler 200 metre kurbağalamada 2.10.73’lük derecesiyle serisinde 8. oldu ve Tokyo’ya veda etti.
Merve Tuncel: Kadınlar 800 metre serbestte 8.25.62’lik dereceyle serisinde 5. oldu ve elendi.VAR konusunda iyiye gidiş görüyoruz
H.Ö: Bize sizin için unutulmaz olan birkaç maç söyleyebilir misiniz?
U.M: 1998 Dünya Kupası’nda ABD-İran, 2002’de Almanya-Güney Kore yarı final maçı, Zinedine Zidane’ın unutulmaz golünün atıldığı Real Madrid ile Leverkusen arasındaki Şampiyonlar Ligi finali, tüm Şampiyonlar Ligi yarı finalleri ve tabii ki Euro 2004’deki Portekiz-İngiltere çeyrek final müsabakası.
H.Ö: Kariyeriniz sonlandıktan sonra sizi sıklıkla TV yorumcusu olarak gördük. Ancak başka uğraşlarınız da var. Mesela yardıma muhtaç çocuk ve gençler için çalışmalar yapıyorsunuz. Okuyucularımıza biraz bunlardan bahseder misiniz?
U.M: İş hayatımda ilk olarak 1986’da elektrikli ev aletleri ve mutfak satışı yapan 25 çalışanı olan bir firma kurdum ama onu 2011’de sattım. 2005’den bu yana Keynote konuşmacısı olarak sürekli geziyorum. Sıklıkla İsviçre ve Almanya’da TV futbol yorumcusu olarak çalışırken diğer yandan çeşitli startup firmalarının aktif olarak içindeyim. Ayrıca başta çocuklar ve gençlere yönelik sosyal sorumluluk projelerinde yer alırken İsviçre ve Almanya’daki Kindernothilfe (Çocuklara acil yardım) organizasyonunun da elçisiyim.
H.Ö: VAR projesinden ilk olarak ne zaman haberdar oldunuz ve ne düşündünüz?
U.M: 2004-2014 yılları arasında Sepp Baltter ile FIFA’da gol çizgisi teknolojisi projesinin geliştirilmesi sürecine katkı sağladım. O dönem günün birinde VAR sisteminin de geleceğini biliyordum. Görüşlerimi açıklarken her zaman faul, el gibi kararların siyah-beyaz olmadığını aksine gri alanda olduğunun uyarısını yaptım. Bununla birlikte hakemleri futbol duygusu aşılayacak şekilde yetiştirmeli ve gerçeği ekranda aramaya çalışmamalıyız. Çünkü gerçek ekranda değil sahadadır.
H.Ö: Bize VAR’ı nasıl tarif edersiniz. Proje sizin beklentilerinizi 0 karşıladı mı? Hayır diyorsanız beklentiniz hangi oranda karşılandı?
U.M: Bizler hep gördüğümüzün gerçek olduğuna inanıyoruz ama bu durum çoğunlukla doğru değildir. Son zamanlarda VAR konusunda iyiye gidiş görüyoruz. Özellikle 2018 Dünya Kupası ve Euro 2020’de çok iyi ve pozitif kararlar gördük. Ama tabii ki bazı yanlış kararlar da. Mesela 2018 finali ve 2020 İngiltere-Danimarka maçlarında.

By admin